Povodom obilježavanja ekološkog datuma „Svjetski dan čistog vazduha“  Centar za okolišno održivi razvoj – COOR uz podršku Općine Novo Sarajevo u ponedjeljak, 4. novembra ove godine organizovao je akciju čišćenja i uređenja Parka-šume Hum.

U akciji su učestvovati učenici i nastavnici pet novosarajevskih škola: OŠ „Velešićki heroji“, OŠ „Malta“, OŠ „Pofalići“, Srednje škole za okoliš i drvni dizajn, te Elektrotehničke škole za energetiku, kao i članovi savjeta mjesnih zajednica koje gravitiraju na ovom području. Tim povodom, profesori Srednje škole za okoliš i drvni dizajn, u saradnji sa KJP Sarajevo-šume d.o.o., prisutne učesnike u projektu upoznali su sa planskim održavanjem i redovnim uzgojnim mjerama na području Parka-šume Hum,  nakon čega je izvršena i sadnja novih sadnica drveća na ovom lokalitetu.

Pročitajte više.