Iz JU Srednje škole za okoliš i drvni dizajn, profesor Admir Ibricic i učenici Nedim Hasović i Erdal Brutus su u Izmiru (Turska), učesnici jedne od najvećih akcija sadnje na planeti u okviru projekta 11.11.2019. godine u 11:11 sati, gdje je na 2.023 lokaliteta u svim gradovima Turske u roku od tri sata zasađeno 11 miliona sadnica.
Ujedno će kroz ovaj projekat biti oborena dva svjetska rekorda i to rekord za najviše zasađenih sadnica u jednom satu i rekord kreiranja najveće baze fotografija koju će građani tog dana napraviti kao najveći online digitalni album o sadnji sadnica. Rekordi će biti poslani na razmatranje i komisiji za Guinnessovu knjigu rekorda.
Vrijedi se brinuti za okoliš i graditi svijest koja će budućim generacijama ostaviti nešto plemenito i vrijedno.

Aferim za profesora i učenike!