Radionica: Zahvalnost

U saradnji sa TPO Fondacijom Sarajevo u okviru“ 16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja” danas 06.12.2019 sa učenicima trećeg razreda održana je radionica na temu “Zahvalnost”.Vođeni uvodnim dijelom profesorice Selvire Mašnić, naglasilo se da zahvalnost nije samo lijep gest, onaj je ljudska vrlina, generalni stav prema životu, a čini da odnosi među ljudima budu bliskiji i trajniji.

Na čemu smo zahvalni? Kome smo zahvalni? Kako si se osjećao /la? Kako poticati zahvalnost u odjeljenju? Samo su neka od pitanja koja su  bila predmet diskusuje.

U drugom dijelu radionice učenici / ce su izvlačili papir sa imenom druga / ce i napisali mu pismo zahvalnosti. Pisma zahvalnosti su učenici  na “štriku zahvalnosti” prezentirali svojim drugarima / cama.

Na čemu ste Vi zahvalni?