Danas su učenici JU Srednje škole za okoliš i drvni, Hasović Nedim (ekološki tehničar) i Brutus Erdal (šumarski tehničar) u pratnji profesora Admira Ibričića otputovali u Izmir ((Turska) radi učešća u projektu koji je od velike važnosti za planetu Zemlju.
Tri naša predstavnika iz škole će svojim radom i trudom ujedno predstavljati Bosnu i Hercegovinu na ovom velikom događaju, a samim tim i jedinu obrazovnu ustanovu koja je uzela učešće u akciji pošumljavanja svjetskih razmjera.
Projekt “Dah za budućnost“ koji koordinira Direkcija za šumarstvo Turske pod motom “Danas sadnica, sutra je dah“. U okviru projekta 11. novembra u 11.11 sati će na 2.023 lokaliteta u svim gradovima Turske u roku od tri sata biti zasađeno 11 miliona sadnica.
Želimo im puno sreće i uspjeha!
Ponosni smo na njih!!!