Odjeljenje: III-LR

Učenici: Ajanović Amna, Begović Benjamin, Bibić Adna, Dedagić Elmar, Ferhatović Haris, Galić Ajla, Hajlovac Hamza, Halepić Elma, Husejnović Eldar, Isanović Kerim, Kahriman Damir, Krupalija Edis, Merajić Anel, Mousattat Salahudin,  Muhović Sarah, Mulaosmanović Alem, Pavlak Matej, Pezo Emrah, Pjano Ilhad, Preljević Mahir, Skorupan Sara, Smječanin Amer, Tatlić Maida, Uzunović Asmir

Razredni starješina: Alma Vojniković

Brzo je prošlo...Sjećam se ušli smo svi u istu učionicu.Veoma različiti, ali sa istim strahom i strepnjama. Neki će priznati, a neki ne, ali svi smo bili uplašeni. Novo okrženje poslije devet godina nagovještavalo je neke nove šanse, neke nove početke. Eh, bilo je svega. Na početku smo se malo svađali, tražeći svoje mjesto. Međutim, ubrzo smo sklopili velika prijateljstva za koja sam sigurna da će trajati i poslije srednje škole. I u svom tom bunilu, smijehu, šalama, bježanju sa časova, zezanju, prošle su nam tri godine života.Toliko brzo da sam već sigurna da će mi faliti. Mnogo puta u toku školovanja slušala sam priče starijih kako je to najbolje razdoblje našeg života i da će nam proći jako brzo… Slušala sam čega se oni sjećaju i nakon toliko godina i koga posebno pamte. Mislila sam da, kada završim srednju školu i prođe malo vremena, nećemo se sjećati jedno drugog, ali, danas, kada stojim na raskrsnici života, mogu potvrditi da su stariji bili upravu. Brzo je prošlo. I ovo se ne zaboravlja. Hvala vam za sve dane, za savjete koji će nam sigurno pomoći, za tri najljepše godine našeg života.

Sara Skorupan