S ciljem ostvarivanja energijske uštede i edukacije stanovništva o važnosti energijski efikasnog ponašanja, pokrenut je BEEP – Projekat energetske efikasnosti za BiH, koji u Federaciji BiH implementira Ministarstvo prostornog uređenja FBiH.

Projekat je posvećen građevinskim radovima utopljavanja i obnove javnih zgrada, ali i edukaciji šire javnosti o važnosti energijski efikasnog ponašanja. Projekat ima za cilj uštedu energije, unapređenje komfora, smanjenje emisije CO₂, kao i povećanje svjesti o energijskoj efikasnosti.
Objekt koji će dobiti novo ruho je Srednja škola za okoliš i drvni dizajn, a svi radovi će biti realizirani u skladu sa svjetskim standardima iz oblasti energijske efikasnosti. Implementacija radova na objektu naše škole podrazumijeva mjere poput zamjene prozora, termalne izolacije fasade, sanacije krova, zamjene vanjske stolarije, što, zasigurno, će poboljšati uvjete boravka učenika i rada uposlenika.