Dragi učenici, želimo vam sretan i uspješan početak drugog polugodišta. Nadamo se da ste se odmorili i raspust dobro iskoristili pripremajući se za drugo polugodište.

Ako imate mnogo, dajte od svog bogatstva;
ako imate malo, dajte od svog srca. (arapska poslovica)

U organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo realizirana je edukacija profesora o društveno korisnom učenju u dvije grupe 20 – 21.1. 2020. godine sa početkom u amfiteatru Treće gimnazije u Sarajevu.

Eko-škole BiH.je najveći međunarodni licencirani program za edukaciju u oblasti zaštite životne sredine. Ovaj program pomaže da se obrazovanje za zaštitu životne sredine dodatno unaprijedi u pojedinim obrazovnim ustanovama (od vrtića, preko škola do fakulteta) u saradnji sa općinama, gradovima, komunalnim preduzećima, civilnim sektorom, medijima i mladima, a sa ciljem odgajanja nove generacije mladih koji će biti ekološki osviješteni, osnaženi i aktivni u svojim zajednicama.