U 10 sati ispred Katedrale Srca Isusova sa našim gostima otpočeli smo današnje druženje. Današnji domaćini bili su profesorica Nusreta Hrustić i profesor Adnan Bilajac, koji su uz prigodnu igru upoznavanja naših i gostujućih učenika tokom prekrasnog sunčanog proljetnog dana obišli kulturno-historijske znamenitosti glavnog grada. Na putu su im se našle: Katedrala Srca Isusova, Jevrejska sinagoga, Begova džamija, Stara pravoslavna crkva, zatim uže jezgro Baščaršije: Sebilj, Vijećnica, te mjesto atentata austo-ugarskog prijestonasljednika Franca Ferdinanda.
Učenici su nakon obilaska nastavili zajedničko druženje u mnogobrojnim osunčanim sarajevskim restoranima i kafićima. Ekipu švedskih posjetitelja čine:
Tilde Andersson
Nora Fält
Matilda Gunnarsson
Linus Månsson
Omari Rehan
Emma Svensson
Alexander Tell
Olivia Stråhle
Hanna Lindh
Adel Moheissen
Josef Klint
Calle Hedemo
Viktor Klaar
Haris Kaharevic

Direktorica i profesori iz Švedske:
Åsa Scharff
Jeanette Wilhelmsson-Vågh
Catarina Månsson
Cecilia Axelsson

Učenici naše škole koji učestvuju u Projektu:
Jamak Dalila, IIE
Hasović Nedim, IIE
Selimović Aida, IIE
Puškar Džemaluddin, IIF
Timur Dževlan, IIF
Asmir Robović, III H
Hodžić Edin, IIIH
Đonlagić Selma, IIIH
Ibišević Mustafa, IIIF
Džanković Tarik, IIIF
Nejra Mizdrak, IVF
Gagović Irena, IVE
Melisa Hodžić, IVE
Kovačević Vernes, IVŠ
Brkić Nudžejm, IVŠ
Avdić Arnel, IVŠ

Našim gostima želimo ugodan boravak u zemlji, a dobra zabava sigurno neće izostati.

Glavna tema ovogodišnjeg programa razmjene učenika je "Demokratija, ljudska prava i održivo društvo". Cilj je da svi sudionici upoznaju važnost navedene teme, uspoređujući švedsko i bosanskohercegovačko društvo,
Svi učenici koji će sudjelovati u ovom programu sudjeluju u aktivnostima kroz nastavni plan i program predmeta Demokratija i ljudska prava i Sociologija. Procjenjujemo da će u svakoj projektnoj aktivnosti biti uključeno najmanje 25 učenika iz obje partnerske škole. Aktivnosti se sastoje od organiziranih radionica, debata s različitim temama u okviru programa, studijski posjeta nacionalnom parlamentu, obilasku historijski značajnih građevina u bh. gradovima (Sarajevo, Fojnica, Srebrenica i Mostar), te sudjelovanju u nastavnim aktivnostima škole.

Sarajevo, 15. 3. 2019.
Naš učenik Harun Tanović učestvovao je na Plivačkom takmičenju "OAZA OPEN" na Olimpijskom bazenu "Otoka". Takmičenje je bilo međunarodnog karaktera, a cilj takmičenja je promovisanje sportske ravnopravnosti osoba sa invaliditetom. U do kraja neizvjesnom nadmetanju naš Harun je osvojio srebrenu medalju postignuvši drugo vrijeme utrke. Bravo Harune!