Učenice naše škole, Agović Amina, Čorbo Safeta, Salčinović Minela i Zunđa Amila, u pratnji profesorice Elvedine Baždar su učestvovale u dijelu projekta “Škola antifašizma – suočavanje sa prošlošću, put ka budućnosti” čiji dio se realizira u periodu septembar-decembar 2019. godine. u Banja Luci pod pokroviteljstvom Udruženja antifašista i boraca NOR-a Općine Novo Sarajevo. Učenice su išle na dvodnevnu ekskurziju gdje su se susrele sa mladima i predstavnicima organizacije Helsinški parlament građana Banja Luke te sudjelovale u razgovoru na temu: “Upoznavanje historije i izučavanje odnosa prema kulturnohistorijskom naslijeđu u gradovima i drugim sredinama u BiH”. Drugi dan je organiziran obilazak Banja Luke, polaganje cvijeća na Partizanskom spomen-parku “Mladen Stojanović” te šetnja i upoznavanje sa hortikulturom gradskih parkova.