Odjeljenje: IV-E

Učenice: Agović Amina, Čorbo Safeta, Grčo Minela, Husejnbegović Naida, Mezit Irma, Ožegović Adna, Poturak Amina, Ramić Dalila, Sablja Adna, Salčinović Minela, Selimović Minela, Šabotić Emina, Zec Ajla, Zunđa Amila

Razredni starješina: Elvedina Baždar

Završilo se još jedno poglavlje života. Kraj je srednjoškolskih dana i odlazimo u neki novi, drugačiji svijet. Osjećanja su nam pomješana. Sa jedne strane, tuga zbog odlaska iz školskih klupa, zbog rastanka sa drugarima, mladalačkom bezbrižnošću, sa profesorima od kojih smo mnogo dobrih stvari naučili. Sa druge strane, puni smo nade i očekivanja isprepletanih sa strahom od budućnosti. Kao da je tuga dominantnija u ovom momentu. Sjećam se koliko smo bili preplašeni prvog dana kada smo kročili u prostorije naše škole. Nepoznat enterijer, nepoznati profesori, nepoznata lica oko nas. Tek po neko se poznavao od ranije, a takvih je bilo manje. Gledali smo jedni u druge sa nekim oprezom, bojažljivo, skrivajući svoju srž kako ne bismo bili povrijeđeni. Profesore smo tih dana gledali sa strahopoštovanjem, a kako je vrijeme odmicalo, postali smo ujedinjena i nerazdvojna družina, a strahopoštovanje prema profesorima se zamijenilo poštovanjem i uvažavanjem. Svaki profesor u našoj školi je imao svoju metodu kako da nas motiviše na rad i da nam olakša period odrastanja. Istina, bilo je svađa i nesuglasica među drugarima, ali smo to sa lakoćom rješavali. Sve smo zaboravili i nastavili zajedno. U sjećanju će nam ostati samo lijepi trenuci, dani i godine. Zakoračili smo u svijet odraslih. Neki od nas će otići na fakultet, neko će potražiti posao, a neko će zasnovati porodicu. Sigurna sam da će svako od nas ponijeti dio školskih dana dalje kroz život. Ponosno, baš onako kako su nas naučili.
                                                 

Minela Salčinović